2013. november 11., hétfő

 A demokratikus család - magántulajdon nélkül
Laslie Yamago kérésére

- Közös anyagi és szellemi tulajdon, vagyis közkincs.
- Közös anyagi és szellemi felelősségvállalás.
- Közös döntés a közkincs felhasználásáról és a tagokról.

A demokratikus család, magántulajdon nélkül nem más, mint közös felelősségvállalás minden fölött, vagyis a család minden tagja a saját képességei szerint vesz részt a családi életben, alá és fölérendelt szerepek nélkül. Az anyagi és a szellemi javak közösek és közkincsek, azok fölött a teljes család rendelkezik, és azokról a család egyhangú szavazata dönt. Alapelvei az együttes gondolkodás, felfedezés, kapcsolat tartás, gondoskodás, a kreatívitás, a fejlődés, az igazság, a szeretet, a tanulás, a segítség, a béke, a megosztás, a felelősség és az együttműködés, ezen alapelveket minden családtag magáénak vallja. Ezért a családban mindenki teljes anyagi és erkölcsi felelősséget vállal saját maga és a többi családtag felé.

Az anyagi felelősségvállalás

Közös tulajdon: A megszerzett anyagi javak közösek, a magántulajdon mint fogalom nem létezik, a család tulajdona minden ingó és ingatlan vagyon, afölött és annak használatáról az egész család egyhangúlag és együttesen rendelkezik, ezekből mindenki részesül kivétel nélkül.

Közös bevétel: Mindenféle bevétel, legyen az nyugdíj, munkabér, családi jutattás, vagy bármilyen más bevétel avagy természetbeni juttatás, a család tulajdonát képezi, afölött az egész család egyhangúan és együttesen rendelkezik.

Alapjövedelem: A család minden egyes tagja, a családi közös bevételből és vagyonából alapjövedelmet kap élete végéig, amit arra használhat fel, hogy emberi szükségleteit kielégítse, és ezáltal azzal foglalkozhasson, amivel szeretne.

A közös tulajdon, a közös bevétel, és az alapjövedelem minden családtag számára egyformán kötelező és elérhető, viszont azokra vigyázni kell, és azokat megkell óvni a család számára. A bevétel és kiadást oldalt gondosan kezelni kell, és figyelni kell arra, hogy a család prosperáljon, vagyis növekedjen és ne fogyjon el az idővel. A továbbiakban minden anyagi erőforrás, legyen az lakás, ház, telek, üzlet, cég, autó, bicigli, motor, nyugdíj, munkabér, családi jutattás, vagy bármilyen bevétel, ingó és ingatlan vagyon, vagyis a javak minden esetben közös tulajdont képeznek, ezek fölött és azok használatáról csakis a család együttesen rendelkezhet. A család anyagi javai és erőforrásai az egész családot illetik. viszont a betett javak százalékosan nyilván vannak tartva.

Az erkölcsi felelősségvállalás

Közös tudás: A családban megszerzett tudás közös, abból mindenkinek részesülnie kell kivétel nélkül.

Tanulás: Minden családtag élete végéig tanul és fejlődik, ez alól kivétel nincsen. Az életkor semmilyen formában nem meghatározó, minden családtag születésétől fogva képzi magát és fedezi fel a világot, a megszerzett tudást a család többi tagjával megossza, és ezért felelősséget is vállal. A család dönti el, hogy a családtagoknak miben kell képezniük magukat, illetve melyek azon tudások, amiket megkell osztaniuk másokkal.

Viselkedés: A család minden tagja példát mutat, nem veszekszik, nem számoltat el, nem gyakorol dominanciát, nem vár elismerést azért amit tett, nem sajnáltatja magát, nem siránkozik, nem szíd másokat, nem politizál, és nem rabja semmilyen ideológiának vagy vallásnak, viszont derűs, nyugalmat áraszt, elégedett az élettel amit él, a békét, a jókedvet, a szeretetet, a tudást részesíti elönyben, és mindíg az együttmüködő magatartást keresi.

Emberi szükséglet alatt a szabadidő, vagyis a teljes élet eltöltését értjük, amelyben a családtagok a körülöttük lévő világot felfedezik játékos és kreatív formában. Ezt a felfedezést kiséri egyrészt anyagi szükséglet, másrészt szellemi szükséglet. Az anyagi szükséglet az étkezés, a lakhatás, a mozgás, a gyógyulás, szellemi szükséglet a tanulás, a kommunikáció, a pihenés és a kutatás. Ezért a felnőttek számára szigorúan csak vegetáriánus étrend engedélyezett, zöldség, gyümölcs, gabona, tejtermék, és tojás, viszont senki számára nem megengedett az alkohol fogyasztás, a cigarettázás, a drog, a nyugtató, vagy egyéb környezet és önpusztító élvezeti szerek használata. Növésben lévők számára viszont megengedett korlátozottan a fehér hús és hal fogyasztás felnőtt korig.

2. Döntés a közös tulajdon felhasználásáról és a családtagokról.

Felvetés: A család bármely tagja, bármilyen kérdést felvethet, és annak megoldását kérheti, illetve bármit javasolhat, és bárminek a módosítását kérheti.

Együttes döntés: A család minden kérdésben, javaslatban csak együttesen és egyhangúlag hozhaz döntést. Ha az együttes döntés nem lehetséges bizonyos ügyben, akkor a végső döntést kivételesen a véletlenre bizzák. A véletlen évente csak korlátozott számban használható fel, a közös és egyhangú döntésre kell törekedni minden esetben. Azt, hogy a véletlent mikor és milyen esetben használják, azt csak a család egyhangú döntése határozza meg.

Felhasználás: A közös javakat mindenki felhasználhatja szabadon bármikor, de erről időben értesíteni kell a másikat, és ezt nem teheti meg a másik kárára. A személyes és intim szféra sérthetetlen minden esetben, ezt senki sem lépheti át. Ha bármiféle ütközés felmerül a közös felhasználás miatt, akkor ez ügyben a család dönt.

Családtag: Bárki lehet tag, függetlenül attól, hogy vérségileg hova tartozik. A családtaggá vállás akkor lehetséges, hogyha a család minden tagja egyhangúlag elfogadja az új tagot. Az új tag a belépéskor mindenét, vagyis az ingó és ingatlan vagyonát a család rendelkezésére bocsájtja, és a közös családi vagyonban az általa hozzáadott érték százalékosan rögzítésre kerül.

Kikerülés: A családból bárki kikerülhet saját kérésére bármikor, ilyenkor a bekerüléskor hozzáadott javakat a családi vagyonból százalékosan visszakapja. Viszont aki saját magát és mániáit részesíti előnyben folyamtosan az alapértékekkel és a családdal szemben, azzal szemben, de csak kivételes esetben lehetőség van kérni a tagsági viszony felfüggesztését, vagy korlátozását bizonyos dolgokban. Mikor egy tag kirakásáról vagy korlátozásáról döntenek, akkor a döntésnek egyhangúnak kell lennie. A korlátozás feloldása együttes döntés alapján lehetséges, ahogy a kizárás is, viszont a kizárt tag visszakapja a családi vagyonból az őt százalékosan megillető javakat.

Összefoglalás
A családban minden közös tulajdont képez, legyen az anyagi vagy szellemi érték, azok fölött egyhangúlag a család dönt, viszont létezik intimitás és azokhoz tartozó eszközök. Mindenki folyamatosan tanul és tanít, mindenki gondoskodik a másikról és felelősséget vállal, mindenki egyforma alapjövedelmet kap a szükségletekre, miközben játszik és kreatív módon de szabadon fedezi fel a világot. Viszont a begyűjtött anyagi és szellemi javak birtoklására, és azok felett való rendelkezésre nincs mód, a begyűjtött szellemi és anyagi javakat mindenki a családdal megossza, mert azok közkincsek. Minden kérdésben a családtagok döntenek egyhangúan, ha nincs mód az egyhangú döntésre, akkor kivételes esetben és korlátozottan, de a szerencse dönt. A demokratikus család model, magántulajdon nélküli közös felelősségvállalás, az anyagi és szellemi javak megosztása, és a folyamatos tanulás és fejlődés a kulcsa az új és egészséges emberi társadalomnak, ahol nincs alá vagy fölérendelés, csak együttműködés és közkincs.


 

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése